זמן עסקים עם לייה סגל

זמן עסקים עם אור אליעז

שלום לכם וברוכים הבאים לפרק חדש של זמן עסקים, והיום אנחנו הולכים נדבר קצת על העולם של אימון אישי וליווי להשגת מטרות ויעדים. אז אם אתם באיזושהי צומת בחיים, אתם מחפשים איזה ככה שאלה או עצה, או מישהו לעשות איתו דרך משמעותית וגם אם אתם מחפשים עבודה בהייטק אז השיחה הזו הולכת לעניין אתכם מאוד, כי אני היום עם ליה סגל. היי ליה, מה העניינים?

היי, הכל טוב.

יופי איזה כיף שהגעת אלינו.

תודה שהזמנתם אותי

נהדר. אז בואי קצת נדבר. את גם מתעסקת קצת בתחום של אימון אישי והשגת מטרות ויעדים. ואנחנו גם נדבר על זה וגם נדבר על האימון שאת נותנת לאנשים שמחפשים עבודה בהייטק. זה גם ככה תחום מאוד מבוקש.

זו נישה חדשה כן. נישה חדשה שנכנסתי אליה ביחד עם הבן שלי.

אז בואי קצת נתחיל אולי מלספר מי את ואיך הגעת למקום הזה. כי לא התחלת בתור מאמנת, הייתה לך דרך לפני.

אני ליה סגל, למדתי מתמטיקה וסטטיסטיקה בבר אילן תואר ראשון, תואר שני מדעי ההתנהגות וחינוך. אחר כך הלכתי ולמדתי אימון אישי בבר אילן, למציינות והשגת יעדים. הטריגר שהיה לי ללכת וללמוד את הדבר הזה, הוא בכלל אני התחלתי ממאמנת ומלמדת במרכז להכנה לבגרויות. היה לי מרכז כזה שלי. הגיעו לשם בנות דתיות שלא למדו בגרות ורצו ללכת ללמוד סיעוד. היה לי טוב, עד שהבן הרביעי שלי ככה כל הזמן קראו לי, צריך ועדות השמה, צריך לשנות. אני הרגשתי שחיי, הזורחים, והפורחים והנהדרים פתאום נעצרו. ביקשו להכניס את הילד למסגרת מיוחדת, שאני לא הסכמתי בשום פנים ואופן. אני אמרתי שהילד הזה יקבל את החינוך הרגיל. בכיתי, את דם ליבי בכיתי. לא ידעתי מה לעשות. הלכתי וסיפרתי את הסיפור לכל מי שהיה מוכן להקשיב, עד שהפנו אותי לחברה מקסימה ונפלאה שעברה את הדרך הזו לפניי. אמרה לי “ליה, אל תיבהלי זה בסך הכל עוד קצת כסף. שתדעי לך שהחינוך מיוחד זה כיתות קטנות, הילד מקבל פוקוס, מסתכלים על מה שהוא יודע לעשות, ומצמיחים אותו ומביאים אותו, אל תדאגי, קחי אותו לשם”. כמובן שהיו עוד קולות שאמרו, “תשמעי אם את מכניסה אותו למקום הזה, את פשוט מכניסה אותו למקום שזה רק יוריד אותו למטה, כי אדם מתנהל לפי הסביבה שלו”. האמנתי לאחת שיש לה ניסיון והכנסתי אותו לחינוך מיוחד, כשזה עדיין היה בגן. אמרו לי שאחר כך הוא יכנס לאיזשהו שילוב. אני רוצה להגיד שההזדמנות הזו שקיבלתי עם הילד הזה, הייתה ההזדמנות של החיים שלי. למה? כי הילד הזה, כמה שאמרו שיש לו קשיים והוא לא מסתדר, עם כל המכלול הלא, היה לו גם מכלול ענק של כן. כשנתנו איזושהי משימה, הוא תמיד רצה לעשות את זה הכי טוב מכולם. תמיד הוא התיישב ליד הילד הכי טוב בכיתה, הכי טוב בקבוצה והגיע. וככה הוא קיבל בכיתה א’ ובכיתה ב’ 20 שעות סייעת, שסייעת ישבה איתו ולמדה איתו בכיתה. ואחרי שנתיים הוא אמר לה, “חמודה, יש הרבה אחרים פחות ממני, תלכי אליהם, מרגע הזה אני מפטר אותך”. המחנכת שלו, היום היא מפקחת במשרד החינוך. יש לה שיעור שנקרא “השיעור של הילד הזה”. היא מלמדת הורים שאין מה להרים ידיים, וכשיש ילד כזה זו הזדמנות. הילד הזה סיים בבית ספר טכנולוגי, 5 יחידות מתמטיקה, 5 יחידות אנגלית, 12 יחידות מחשבים. הגיע לתפקיד מאוד משמעותי בצבא. גם בזמן השירות בצבא הוא עשה את התואר הראשון, היום הוא נמצא בהייטק והוא כמובן רק רוצה להיות יותר ויותר. רוצה להיות כמו ההוא וכמו ההוא, הוא תמיד מסמן לעצמו יעדים עוד יותר גבוהים ועוד יותר גבוהים ומגיע. והיום הוא יושב בחברת הייטק מאוד טובה, עם משכורת יפה, שהרבה מאוד אנשים היו מתקנאים בה. ויחד עם זה הוא מאמן אנשים להגיע לעבודה ראשונה בהייטק. אם יש להם תואר, אז הוא מחזק להם את הביטחון העצמי ומביא אותם למשכורות גבוהות. ומי שלא, אז הוא אמר אוקיי, תוך כדי גדילה אנחנו נתחיל ממשהו נמוך. נלמד ונתקדם, נלמד ונתקדם. שתדע לך, שהחיים זה פשוט יעדים. שים יעדים ותתקדם, שים יעדים ותתקדם. וזה עובד לו, זה עובד לו. ואני למדתי ממנו.

מדהים, אז הסיפור הבאמת מרגש ונוגע ללב הזה, של את יודעת, ילד שלא נתנו לו הרבה סיכוי והצליח מעל כל ציפייה אפשרית, להגיע ולעשות את הדברים האלו. אז זה המקום שיצאת ממנו, ועם כל הקשיים שאת ליווית את הבן שלך אז עכשיו גם את מלווה אחרים בדרך הזו, המאוד מאוד קשה. אז באמת המעבר הזה שעשית, מבגרויות, להשלמת בגרויות שהיה לך לאימון אישי. את יודעת התעסקת הרבה בסיפורים של הרבה מאוד אנשים. עכשיו את ככה באחד על אחד, איך באמת הדבר הזה בשבילך?

תשמע, לאמן אישי זה כמו שאתה הולך למאמן אישי של ספורט. יש לך פה שריר שהוא לא כל כך מסודר, אתה רוצה להיות יותר ארוך, אתה עושה פילאטיס. גם פה אותו דבר. כשמגיע אליך אדם, הוא אומר אני רוצה עבודה בהייטק. עבודה בהייטק זה לא עבודה בהייטק, זה כמו רפואה. יש רפואת אוזניים, יש רפואת גרון, יש רפואת עיניים. גם פה צריך לדעת את מכלול הידע של האדם. אנחנו נותנים לאדם לדבר בשני מפגשים, ולספר ולספר ולספר. מתוך הסיפורים שלו אתה מבין מהם האיכויות שלו, מה הם הפחדים שלו, מה הם החרדות שלו, מה מקדם אותו ומה עוצר אותו, מה מוביל אותו, לאן הוא רוצה להגיע, מה הוא אוהב. ואחרי שני מפגשים, אנחנו לומדים מה הנישה שהוא צריך לחפש בתוך ההייטק. ומחזקים את הביטחון העצמי, מחזקים את היכולות. אם חסרים כל מיני נושאים מקצועיים, אז הוא מקבל גם את הגיבוי הזה. אייל הבן שלי, נותן את שיעורי הבית, לוקח חלקים של רבע שעה, 10 דקות ומדבר עם המאומן. רואה את החוזקות שלו, רואה את החולשות שלו. נותן לו עבודות בית, עוד ועוד ועוד. ככל שהמאומן יותר רתום למטרה ועושה את העבודה בצורה הכי הכי הכי חזקה וטובה, ככל שהוא עושה את זה יותר ממוקד, ככה שהוא מוצא את העבודה יותר מהר. זאת התוכנית שלנו בעצם.

זאת אומרת באיזשהו מקום אתם גם מתעסקים בפן המנטלי כמו שאת אומרת. צריך לומר את זה, נכון אנחנו שומעים הרבה בהייטק מחפשים ומחפשים. אנחנו רואים חברות הייטק שזורקות מיליוני שקלים על חיפוש המועמדים. זאת אומרת, שהשוק הזה, שיש מעט מאוד שרוצים כנראה, לפי הביקוש. מעט מאוד שיכולים להגיע להייטק ומצד שני הרבה מאוד דרישה. למרות זאת, אנשים לא לוקחים כל אחד. זאת אומרת השוק הזה מאוד קשה ותובעני, ואתם יודעים לתת לו את השירות גם בצד המנטלי, להאמין שהוא יכול להגיע למקומות האלה, לבחור עבורו, לעזור לו לבחור את המקום הנכון. אם זה בפיתוח, אם זה ב-QA וגם לתת לו את הליווי הטכני. אם יש שפת תכנות שהוא מתקשה בה או שחסר לו, אז יודעים להשלים לו גם אותה. זאת אומרת, באמת להוציא את הבן אדם מוכן בצורה הכי טובה שיש לעבודה בהייטק.

נכון, אנחנו גם מלווים אותו. קודם כל מציאת סוגי העבודה שמתאימים לו, כתיבת קורות חיים, לא קורות חיים גנריים ששולחים אותם למאתיים אלף תפוצת נטו. לא, אתה צריך לכתוב לכל מקום עבודה את קורות החיים המתאימה לו. אתה תבדוק ותזהה את המילים החשובות, מה שהמעסיק מחפש, אליו אתה תכתוב. אנשים ששולחים קורות חיים גנריים יכולים להתבזבז שנה, שנה וחצי ולא למצוא. הגיע אליי מאומן אחד, מצטיין דיקן. למד בבר אילן, פיתוח, כן מדעי המחשב. שנה וחצי הוא התברבר בין חברות ולא מצא את נפשו. ואז הוא הגיע, אמרתי לו “מה אתה עושה?” הוא אמר “הכנתי קורות חיים, אני כותב קורות חיים”. מביא את הקורות חיים. אמרתי לו, “ואת הקורות חיים אתה שולח לכולם?” הוא אמר “כן, הקורות חיים מצוין. אמרתי אני ככה, אני ככה”. אז אמרתי בוא נקרא בדקויות, מה המעסיק מחפש. וישבנו והסתכלנו מה האיכויות בכל מקום עבודה. הכנו קורות חיים. לקחנו את הדבר הזה המרכזי ושינינו לפי כל מקום עבודה. תוך שלושה חודשים הוא מצא עבודה, נמצא שם עד היום. מרוצה מאוד. גם מהעבודה שהוא מצא משהו שהוא אוהב. וגם זה שהוא יציב והוא לא צריך להחליף עבודה כל שני וחמישי.

מדהים. אז באמת זה דבר חשוב מאוד למי שרוצה, גם לי יש ככה חברים שמחפשים עבודה בהייטק. זה או שזה מישהו סופר מוצלח שבקלות נכנס למקום ואין לו בעיות. אבל מי שבאמת ככה נכנס לעולם הזה, בטח בעבודה ראשונה, שזה גם העולם שאת מתעסקת בו. אז זה בטח מאוד קשה להבין את הראש והכיוון. וגם מבחני ההתאמה לפעמים יכולים להיות לפעמים משוגעים נכון?

אנחנו מכינים גם למבחני התאמה. לכל הדברים האלה אנחנו מכינים. זה פשוט מחולק בין אייל לביני. יש לי דוגמה הפוכה. שהגיע בחור מושלם, באמת עם ניסיון, עם ביטחון. ניהל בצבא מערכות. וחיפש עבודה. לא הייתה לו סבלנות, הוא רצה להגיע מהר לעבודה. והוא מצא עבודה, הוא מצא עבודה, שכרה בצידה כמו שהוא רצה. אני לפי מה שהוא סיפר, הרגשתי שהוא יותר חברותי. הוא צריך יותר אנשים להיות סביבו, והוא מצא עבודה שהוא צריך לעבוד מאוד סוליסט. אין עם מי להתייעץ, אין עם מי לדבר. באמת בחברה מאוד מאוד טובה, עם משכורת מצוינת. אני אמרתי, בוא נחכה עוד קצת. בוא נבדוק. הוא אמר “לא לא לא, אני מצאתי את מה שאני רוצה” ונכנס. נכנס לעבודה, כעבור חצי שנה, שנגמרה ההתלהבות מהשכר, ומהחברה, ומהאנשים. הוא אמר “וואלה, אני רוצה לעבוד עם אנשים. אני רוצה להתייעץ, אני רוצה להתפתח”. והיום, הוא עושה את העבודה הזו שוב, אבל הוא כבר ימצא את מה שמתאים לו. לכן, אני חושבת שכשאתה הולך ומחפש, לא למהר. נכון שזה לוקח עוד שבוע, עוד שבועיים, עוד חודש, אבל תדייק. הדיוקים האלה יאפשרו לך ללכת לאורך זמן. העבודה בכלל בהייטק היא עבודה מאוד סיזיפית. היא עבודה שמתחילה מוקדם בבוקר ועד מאוחר בערב, ואם אתה לא נהנה מהדרך, זה יכול להיות מאוד מאוד מאוד לא נעים. 

לגמרי, גם אני חושב שהיום בעולם הזה של ההייטק, יש המון דברים, שיקולים שפעם לא היו בכלל נחשבים בכלל לשיקול כשנכנסים לעבודה. לדוגמה ההטבות הכלכליות שמקבלים, נכון? איזה סוג רכב, האם מקבלים תן ביס ו-Freefit וכל ההטבות האלה. 

המסיבות הגדולות שנותנים

המסיבות כמובן, עם דיג’יי כמה שיותר בכיר מהעולם. וגם הפן הערכי. נכון? יש הרבה מאוד עניין של ערך היום. זאת אומרת יש נניח חברות הייטק שעוסקות בתחום של הימורים, אז יש אנשים שלא רוצים בהתחלה להיכנס לתחומים האלה. 

לא לא רוצים, אני פשוט משקפת. יש אנשים שהם יותר טיפוליים. אז אני חושבת שאנשים כאלה צריכים להיכנס להייטק בתחום הרפואי. כל מיני חברות שמתמקדות בזה. אנשים שהולכים יותר לקטע, שחשוב להם יותר הכסף. הם הופכים להיות אנליסטים. צריך להכין, לדייק לאדם את העבודה כמו כפפה ליד. ברגע שהכפפה לא מולבשת טוב על היד היא עלולה ליפול. תראה בכל מקרה בהייטק, אחרי שנתיים, שלוש, ארבע. אנשים או שהם צומחים בחברה שהם נמצאים למעלה, או שהם מרגישים שקטן עליהם המקום והם מתקדמים קדימה. זה לא מקום שאתה יכול לעבוד בו 20 שנה, 30 שנה קדימה 

באותו תפקיד.

 באותו תפקיד. כן.

ועוד דבר שדיברנו לפני שהתחלנו להקליט. זה על הצד של הבוס. את חושבת גם על איך להכין את המרואיין מהצד של מנהל החברה. זאת אומרת, מה מנהל החברה רוצה, מה מנהל החברה צריך. הוא הגיע, את יודעת זה בדרך כלל אנשים שהם מאוד מאוד מוצלחים. שהגיעו באמת אולי ניהלו ככה לפני בדברים קטנים. עכשיו יש להם חברה משלהם. וגם את מכינה את המרואיינים מהצד של מי שיקבל אותם לעבודה. 

באיזה שפה, באיזה שפה לדבר על הבוס כדי ליפול למקום הנכון. כן יש איזשהו הייטקיסט שפיתח חברה שבודקת MRI, CT ודברים כאלה. אבל הבן אדם הזה מחפש רק יוצאי 8200. הוא יודע שאנשי 8200 הם האנשים בשבילו. הגיע מאומן ואמר “אני רוצה להיכנס למקום הזה אבל אני לא 8200”. אז אמרתי אוקיי, בוא איזה איכויות יש לך כמו 8200. בוא תכתוב את הכל. באמת כשהוא הגיע לראיון, הוא דיבר בשפה של 8200, הוא סיפר תקשיב האחיין שלי נמצא וההוא נמצא, אני מכיר אני בברנז’ה בתוך האנשים האלה. והוא התקבל. 

מדהים.

אתה צריך להבין מה המעסיק מחפש ולדבר בשפה שלו.

מעולה. בואי גם, את יודעת שיש אנשים שישמעו אותנו ורוצים בטח מאוד להגיע להייטק, רוצים להיכנס להייטק. אולי הם מתקשים להגיע באמת לתפקיד שהם רוצים. אולי מציעים להם רק תפקידים מאוד מאוד זוטרים ונמוכים בתור התחלה והם היו רוצים תפקידים קצת יותר בכירים וכאלה. אז איזה באמת טיפים, איזה עצות את יכולה לתת למי ששומע אותנו ונורא רוצה ככה להיכנס לעולם הזה. 

קודם כל לשבת ולהבין לעצמך מה אתה אוהב לעשות. הגיעו אנשים שהם מתעסקים במוזיקה, אז חיפשנו להם בנישה הזו. יש אנשים שאוהבים את תחום המסעדנות, אז חיפשנו באיזה מקום יש השקה בין המסעדנות להייטק. איזשהם תכנים שיעזרו ולשם אנחנו הובלנו. האדם צריך להבין מה טוב לו וברגע שהוא נהנה ממשהו העיניים שלו בוהקות. כשאתה מגיע למעסיק והוא רואה שאתה ממש מאוד מאוד רוצה את התפקיד, ואתה תעשה את זה בראבק ואתה תיתן את כל מה שיש לך, המעסיק ייקח אותך. זה הטיפ שאני אומרת. ללכת לנישה שאתה ממש נהנה ממנה.

לגמרי. ואיך באמת אולי לשפר את קורות החיים או לשפר באמת את הסיכוי שבכלל יזמנו אותך לראיון עבודה.

עוד פעם, זה דברים שאנחנו צריכים אחד על אחד. 

בכללי ככה. 

אני צריכה לדעת מהם השפות שהוא יודע. האם הוא יודע ברמה של 40 אלף שקל, או ברמה של עשרת אלפים שקל ולשקף. הכי טוב זה פשוט תיאום ציפיות. לבוא ולהגיד, מה שיש לך היום זה שווה בשוק ככה וככה. אתה רוצה יותר? אז בוא תיקח קורס נוסף. אתה רוצה יותר? בוא תלמד שפה נוספת. בוא תקדם את עצמך לפעמים אתה יודע מה, אם אתה נכנס לאיזשהי חברה שהיא יחצנית, אז אתה אומר תשפר את הנראות שלך. כל אדם מקבל את הטיפים שמתאימים לו. אין משהו אחד שאתה יכול להגיד לכולם. 

מדהים. לגמרי, אני לגמרי מסכים עם זה. 

יצירתיות. יצירתיות היא שם המשחק ולא לפחד. וכן לעשות את מה שאתה אוהב.

מעולה, בואי נדבר גם על הפן האישי הנוסף שלך. שזה האימון האישי באמת, באמת לקחת אנשים שהם בצמתים ככה משמעותיים בחייהם. או סתם ככה מרגישים אבודים וצריכים עזרה בלקום, לעשות את ההחלטות הנכונות ולהשתפר ולשפר את חייהם. העולם הזה גם אני משער הגיע מתוך הסיפור האישי המאוד מדהים שלך.

אז כן אני יכולה לספר כל מיני קוריוזים שהיו לי. כל מיני דברים שהיו לי, יום אחד מתקתקת אצלי בדלת אישה נחמדה, ואומרת “אני הגעתי אלייך, ההוא וההוא וההוא שלח אותי”. שאלתי אוקיי, מה את רוצה. אז היא אומרת, “אני רוצה תוך חצי שנה חצי מיליון שקל בבנק”. עניתי לה, את יודעת מה, גם אני. אני כל כך צחקתי ואמרתי לה וואלה בואי תלמדי אותי איך עושים את זה. היא אמרה ” לא לא לא אני שמעתי שאת עושה ניסים”. אמרתי לה לא, אני ניסים לא עושה. אבל אני שואלת שאלות. אם תדעי לענות מדויק, על כל מה שאני שואלת. אני אשאיר לך שיעורי בית תכיני, שתתקעי תשאלי, תתייעצי. את תראי שאת תגיעי. הבחורה הזו לא התעצלה. היא הייתה מורה שלי בתחום הזה. היא באמת עשתה עבודה, הגיעה כל שבוע לאימון האישי שלה. אחרי שלושה חודשים היא אמרה לי אני הכרתי אושיה, לא משנה. אמרתי לה אני לא מאמינה לך, שיגיע. הגיע, אני הסתכלתי ולא האמנתי. ובאמת תוך שנה הבן אדם קנה לה בית בשתי מיליון. 

יפה, אז אפילו היא עברה.

היא עברה, היא עברה. אני אומרת, הדיוקים האלה בכלל. כשלימדתי באור מודיעין, מורים לא מרוויחים הרבה כסף. הייתה שם איזושהי מורה שהחליטה שהיא עושה איזושהי עבודה צדדית. היא מפרסמת, ערכות של טאפרוור. היא עשתה ערב, לא היה לנו נעים אז הגענו. הגענו והיא הראתה את כל הדברים. יש שם כל מיני כלים מפלסטיק אבל יקרים נורא. בסוף הערב אתה צריך לקנות משהו, אי אפשר לא. ואז היו כל מיני ערכות להכנת עוגיות. זה היה משהו בסביבות ה-50, 60 שקלים, אמרתי אוקיי אני לוקחת את זה. ביקשתי, נגמר. כי הרבה אנשים קנו והיא לא הביאה מספיק ערכות. היא אמרה לי “תקשיבי, תסעי לכתובת הזו עוד יומיים לכתובת הזו ברמת אפעל, אבא שלי יתן לך”. אוקיי הגעתי לשם, ראיתי בית ואמרתי וואלה, כזה אני רוצה. ואתה יודע מה, אחרי 4 שנים היה לי כזה. אני אמנם לא ברמת אפעל, בהתחלה זה היה באור יהודה. גרתי בפרדס כץ. בפרדס כץ לא כל כך היה טוב, מן הסתם.

מן הסתם. 

כן. ונכנסנו לאיזשהו בניין שהקבלן לא סיים את העבודה. והיו שם המון ויכוחים בין הדיירים. בעלי היה בקבע, והגיע איזשהו מבצע של חבר. עכשיו באור יהודה בונים עכשיו שורות של קוטג’ים. אתה מגיע ועומד בתור ואתה רואה שהקוטג’ הזה נמכר, והקוטג’ הזה נמכר ונהיה לחץ כזה. אתה מתקדם ואתה אומר שאם אתה לא קונה היום, לא יישאר לך. אני נכנסת ואני קונה. בעלי אומר מה קנית? אנחנו גם צריכים לשלם, את יודעת את הדירה אי אפשר למכור, אין לנו טאבו אין שום דבר, אי אפשר למכור את הדירה. אמרתי לו אני אמכור כליה, אני פה לא נשארת. קנינו את הדירה, אחרי 30 יום צריך לשלם מס רכישה, לא היה לי לשלם מס רכישה. אחותי נתנה לי את הכסף אמרה לי “שיהיה לך תחזירי”. ואז אתה יודע מה, העולם גלגל דברים, בצורה שאתה לא יכול להאמין. ושילמנו. לקחנו גם משכנתא נכבדת. כשהלכנו לקחת את המשכנתא, אני יוצאת מהבנק ואומרת לבעלי – 4 שנים ואנחנו נהיה בלי משכנתא. הוא אמר “תגידי לי את רצינית?”. אמרתי לו תסתכל טוב, הנה התאריך, 4 שנים. 4 שנים לא הייתה משכנתא. יצא מהצבא, קיבל פיצויים. העולם מגלגל, ברגע שאתה ממוקד, ואתה יודע בדיוק מה אתה רוצה ולאן אתה הולך, העולם יוליך אותך לשם, בטוב וגם בפחות.

מדהים, אז בואי אולי תנסי לקחת אותנו. נכון שאי אפשר להגיד בדיוק, כי כל אחד והמקרה שלו, וזה משהו מאוד מאוד אישי. אבל אני מבין שהתהליך שאת עושה באימונים האנשים זה קודם כל לגרום לבן אדם להאמין. נכון? להאמין שזה בכלל יכול לקרות, לצייר לעצמו איזושהי מטרה ולהאמין שהוא יכול להשיג אותה. זה הדבר הראשון.

בדיוק. האדם שיבוא אליי ויגיד לי, אני לא יודע. היה לי שבוע שעבר אדם שמגיע, “תקשיבי עשיתי מספיק אימונים אני לא יכול כבר”. אמרתי לו תקשיב, אני לא עושה במקומך את העבודה. אתה תבוא ותגיד מה אתה רוצה, אנחנו ביחד נגיע לשם. אבל אם אתה מגיע אליי ואומר “אני לא יודע, אני לא יודע” אז אין לי איך לקדם אותך. אדם צריך להגיע כשהוא יודע מה הוא רוצה. אם הוא יודע מה הוא רוצה, הוא יגיע לשם. ואייל הוא הדוגמה הכי חזקה לכזה דבר. אף אחד לא האמין שהילד הזה ילמד לקרוא. הוא יושב וכל יום יש לו תקרת זכוכית חדשה, שהוא שובר ועולה ועולה ועולה. אדם שרוצה אימון אישי צריך להגיד אני נמצא היום בתקיעות, אני רוצה לצאת ממנה. למשל אדם נמצא באיזשהו קושי, אז השביל הולך והוא מגיע לאיזשהי גבעה. לגבעה המים לא יכולים לעלות. אז צריך להבין, ימינה, שמאלה, לעקוף, וזה בדיוק האימון. 

אז כמו שהתחלנו לדבר, את יודעת אימון אישי זה לתחושתי זה לפעמים באמת להראות שיש דרך אחרת. שיש הסתכלות אחרת לדברים. לפעמים אנחנו תקועים בפרספקטיבה נורא נורא מגבילה נורא מקשה, אנחנו לא רואים שיש דרך אחרת לעשות את הדברים. בואי ניקח את אותה גבעה, אז יכול להיות שאני עומד באיזו נקודה בגבעה שזה נראה תלול מדי, זה נראה גבוה מדי, אין מצב שאני אצליח לטפס אליה. אבל אם אני עושה חצי סיבוב מסביב לגבעה יכול להיות שיש מאוד דרך קלה ונוחה. זה בטח המקום אצלך, לפעמים בטיפולים זה באמת לנסות לראות שיש דרך אחרת לפתור את הבעיה הזו.

אז אני את הסיבוב לעשות ימינה או שמאלה, אני חושבת שאדם שהוא די מאוזן יכול לעשות בעצמו. אני באימון האישי מרימה את האדם מעל לקשיים. כשאתה מסתכל מלמעלה אתה רואה באמת את הגובה האמיתי. אתה רואה מה יש מסביב, אתה רואה מה הקשיים, אתה רואה איזה דרכים חלופיות יש. וזה בדיוק התפקיד של האימון. לקחת אותך, להוציא אותך מההתקרבנות, מהמסכנות, מראיית הקושי. להרים אותך מלמעלה ולהראות לך שזה לא קושי, זו הזדמנות. העולם נתן לך ההזדמנות, לעלות תדר, לעלות רמה, להתקדם לעבר לייעוד ולהצלחות שלך.

מדהים. תני לנו ככה עוד איזה דוגמה מאיזה אימון אישי שיצא לך לעשות ואת זוכרת ככה טוב. 

חלק מהטיפולים שלי היו באנשים שהיו חולי סרטן. הגיע אליי מישהי, שאמרה שמצאו אצלה ממאיר. משהו ממאיר. ושצריך עכשיו להוציא לה את הרחם, ואחר כך גם לעשות הקרנות. אמרתי לה תקשיבי, אני יודעת גם לטפל בהילינג. ניקח שבוע שלם, נטפל יום יום, יום יום. אני לא מבטיחה לך שאחרי שבוע לא יעשו לך ניתוח. ניתוח יעשו בוודאות. אבל אם תתאזני, תוציאי, מה הביא אותך לשם. רחם זה הרי היצירתיות, היצירה של האישה. היא יוצרת בה ילדים, יוצרת בה את החיים, יוצרת כל מיני דברים. את יצרת את הדבר הזה כי מישהו או משהו בתוך החיים שלך עצר את היצירתיות. בואי תבדקי איפה את תקועה. וככה שבוע שלם ישבנו וטיפלנו ובאה שוב ושוב, והלכה, ושוב באה והלכה. באמת אחרי שבוע, עשתה ניתוח, הוציאו ויצא. היא לא הייתה צריכה טיפולים, לא הייתה צריכה. 

מדהים.

אז אני אומרת שכל קושי שמגיע לאדם, האדם צריך להבין מאיפה הוא נובע. מה בתוך החיים לא התקדם. שאדם יצר את המציאות הזו כדי להתקדם ממנה. זה הטיפ שלי לחיים.

מדהים. אז באמת ככה אולי לקראת סיום מה שנקרא, בואי ננסה לחשוב על כל מי ששומע אותנו, בין אם הוא רוצה לעבודה בהייטק, בין אם הוא רוצה לעשות איזשהו שינוי משמעותי, לשפר את החיים שלו. מה באמת אולי השניים שלושה טיפים שאת יכולה לתת ככה לכל מי שמאזין לנו ורוצה לשפר את החיים שלו.

כן כשאדם נמצא בקושי, לא לקחת את זה כקושי, לקחת את זה כהזדמנות. מה הסיטואציה הזו באה ללמד אותי, למה הגעתי לפינה הזו, מה אני צריכה ללמוד ממנה. כי החיים מביאים אותנו לכל מיני פינות כמעט כל יום. אם אנחנו יודעים להתמודד ולא לפחד, ללכת ולהתקדם לתוך הסיפור, אז אנחנו צולחים. זה כמו מבחנים קטנים קטנים בחיים. כשהמבחנים קטנים ואנחנו צולחים אותם, אז הם לא באים אלינו, אבל אם אנחנו עוקפים אותם ושמים אותם בצד, הם יבואו יותר חזקים ויותר חזקים, עד שנטפל. זאת אומרת שהמטרה היא ברגע שאתה מרגיש שמשהו לא נכון אצלך, תשאל מה זה מעורר אצלך, איזה דברים אתה צריך לתקן כדי לצלוח את זה וללכת הלאה. 

מעולה. ונגיד עוד איזה מילה על עבודה בהייטק למי שמחפש, אז באמת איך להתחיל את הדבר הזה, את החיפוש. 

קודם כל צריך ידע, ידע בתחום. אחר כך להבין מה הנישה שלי, מה אני אוהב לעשות ואחר כך להתחיל לחפש בכל המקומות שמחפשים. לפתוח קבוצת תמיכה, אף פעם לא להישאר לבד. לשאול אנשים שאתה מכיר, האם הם מכירים משהו כזה וכזה. ולאט לאט, ברגע שאתה מתחיל לחפש, העולם מוביל אליך כל מיני הזדמנויות שאתה לוקח ובוחר בדיוק מה מתאים לך. 

לגמרי. אני חושב שכל מה שאמרת פה, אני חושב שהיה מדהים ומעורר השראה. את יודעת, גם מהמקום שממנו הגעת וגם מהדרך החיובית והאופטימית שבה צריך להסתכל על החיים. לפעמים אנחנו מקבלים קשיים מאוד מאוד גדולים, הזכרת את הסרטן, הזכרת דברים אחרים שיכולים לקרות לכל אחד אבל בסוף זה משנה איך אתה מתמודד איתם, איך אתה מסתכל עליהם ואיך אתה יוצא מהם. בהחלט עם אימון אישי אפשר להסתכל על הדברים הרבה הרבה יותר טובה. אז ליה סגל המון המון תודה שהגעת לזמן עסקים, היה לי כיף מאוד לשוחח איתך. אפשר למצוא אותך בטלפון שלך נכון? אפשר להתקשר אלייך ולדבר איתך? 

אפשר גם באתר מסלול להייטק. יש שם המון טיפים, יש גם אתר גם פייסבוק, גם אינסטגרם. להשאיר לנו הודעה ואנחנו נחזור.

מעולה, אז כל הפרטים כמובן יהיו בתחתית של הסרטון הזה. כל מי שרוצה מוזמן לדבר עם ליה ועם אייל. אתם תוכלו לקבל המון המון עזרה וטיפים איכותיים מאוד ולהשיג את המטרות שלכם. זה בסוף מה שחשוב הרי, בשביל זה אנחנו כאן.

לגמרי.

אז ליה המון המון תודה שוב שהגעת, תודה לכם שהאזנתם ונתראה בפעם הבאה. יאללה ביי.

פוסטים דומים

כתיבת תגובה